Studia podyplomowe KODER MEDYCZNY

W wyniku nawiązanej współpracy Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych z uczelniami wyższymi istnieje możliwość nabycia kwalifikacji do nowegostanowiska w ochronie zdrowia, jakim jest koder medyczny, poprzez udział w procesie kształcenia na studiach wyższych, tj.:

1) Studia dzienne II stopnia (magisterskie) na kierunku Zdrowie Publiczne Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, w zakresie dokumentacji i statystyki medycznej – 4 semestry.
 

 

logo UJK CM

Oferta dydaktyczna kierowana jest do kandydatów zainteresowanych zagadnieniami związanymi z dokumentacją i statystyką medyczną. Zapraszamy absolwentów studiów I stopnia, którzy w swojej pracy planują zajmować się kodowaniem informacji medycznej, rozliczaniem świadczeń medycznych finansowanych ze środków publicznych oraz gromadzeniem i analizowaniem danych dotyczących kosztów procedur świadczonych przez placówki ochrony zdrowia.
Szczegółowych informacji na temat studiów udziela Instytut Zdrowia Publicznego CM UJK, tel. 41 349 69 52 lub 48.
 
2) Studia podyplomowe Koder medyczny w Śląskim Uniwersytecie Medycznym - Wydział Nauk o Zdrowiu z siedzibą w Bytomiu.
 

 

 

sum.png

Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób zainteresowanych kodowaniem i rozliczaniem świadczeń medycznych. Ich celem jest wykształcenie wykwalifikowanej kadry, której zadaniem będzie gromadzenie informacji medycznej pozwalające na zgodne z przepisami uzyskiwanie płatności za udzielane świadczenia opieki zdrowotnej. Studia oferują pozyskanie wiedzy z zakresu stosowania procedur medycznych, prawidłowego prowadzenia dokumentacji medycznej, kodowania przyczyn świadczeń, chorób i procedur medycznych, tworzenia sprawozdań z leczenia za pomocą kodów, nadzorowania właściwego wykonywania umów z NFZ, organizacji pracy działów rozliczeń, analizy i controllingu. Wszelkie dane dotyczące organizacji studiów (rekrutacja, harmonogramy zajęć, wykładowcy, dane kontaktowe) dostępne pod tym linkiem.

3) Studia podyplomowe Koder medyczny w Centrum Kształcenia Podyplomowego AHE w Łodzi – 2 semestry.

 

logo 2

Studia adresowane są do osób zajmujących obecnie lub zamierzających w przyszłości pełnić funkcje koderów medycznych w publicznych podmiotach ochrony zdrowia.
Szczegóły oferty na stronie.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, tel.: 42 63 15 039, 42 29 95 637, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WAŻNE: Kierunek Koder medyczny w marcu 2023 roku, został nagrodzony dwiema nagrodami w jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych polskich programów akredytacyjnych w szkolnictwie wyższym "Studia z przyszłością" w ramach 8 edycji konkursu, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (link)
 
4) Executive Master of Business Administration (EMBA) Koder Medyczny w Kolegium Kształcenia Podyplomowego Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie – 2 semestry.
 

 AEH logo

Program przygotowany jest z myślą o osobach zajmujących obecnie lub zamierzających w przyszłości pełnić funkcje kodera medycznego w podmiotach ochrony zdrowia. Studia Executive Master of Business Administration EMBA przygotowują do pracy menedżerskiej wyższego szczebla.
Szczegóły oferty na stronie.
Dodatkowych informacji udzieli Państwu Dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego, Pan mgr Sławomir Jagieła, MBA, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub aktualny pracownik studiów podyplomowych dostępny pod numerem tel.: 695 695 545 lub 22 536 5418 oraz adresem e-mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zajęcia na w/w uczelniach są w większości prowadzone przez ekspertów PTKM z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, praktyków, którzy na co dzień zajmują się daną tematyką w swojej pracy zawodowej.
Liczymy, że powyższa oferta spotka się z zainteresowaniem i umożliwi Państwu aktualizację lub poszerzenie wiedzy z zakresu organizacji, zarządzania i szeroko pojętej współpracy z płatnikiem publicznym, szczególnie w realizacji i rozliczania świadczeń zdrowotnych.