Studia podyplomowe dla koderów medycznych na Śląsku

Z dumą informujemy, że w dniu 27 czerwca 2022 r. JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Pan prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański oraz Pan dr n. o zdr. Michał Chrobot, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych, podpisali porozumienie, którego efektem będzie uruchomienie studiów podyplomowych dla koderów medycznych w Bytomiu, jeszcze w 2022 r.

- Bardzo cieszę się ze współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Zauważamy rosnące zainteresowanie naszą specjalnością, a dzięki potencjałowi ŚUM-u, będziemy mogli wykształcić więcej specjalistów, tym razem na terenie Śląska – stwierdził Pan Prezes Michał Chrobot.
- Nie muszę mówić jak ważna to wiedza, a dla naszego Uniwersytetu niezwykle cenne uzupełnienie oferty edukacyjnej, która daje tak praktyczne przełożenie na funkcjonowanie szpitali – powiedział Pan prof. Tomasz Szczepański, Rektor ŚUM.
- Dzięki pracy koderów rozliczanie z NFZ jest maksymalnie rzetelne, pozwala uniknąć błędów, które mogą skutkować konkretnymi stratami finansowymi – oceniła Pani mgr Renata Wachowicz, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego ŚUM w Katowicach, która będzie koordynatorką studiów podyplomowych dla koderów medycznych, planowanych do realizacji już od października 2022 r., na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu ŚUM.
- Mam nadzieję, że koder medyczny stanie się w polskim systemie zawodem, co jest celem Państwa Stowarzyszenia. Liczę, że formą wsparcia dla realizacji tego celu będą studia podyplomowe prowadzone we współpracy z ŚUM – powiedział Pan dr n. med. Ireneusz Ryszkiel, Kanclerz ŚUM.
 
PTKM SUM 1
 


PTKM SUM 2

 

PTKM_SUM_3.jpg

 

PTKM_SUM_4.jpg