ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY Z CENTRALĄ NFZ PRZY ZMIANACH W SEKCJI D JGP

Informujemy, iż w dniu 21.09.2021 r.  PTKM otrzymało od Zastępcy Prezesa ds. Medycznych Narodowego Fundusz Zdrowia pismo, znak: DSOZ-DRSJGP.400.1.2021, zapraszające do współpracy w zakresie planowanych zmian w rozliczaniu świadczeń w ramach Jednorodnych Grup Pacjentów w obszarze sekcji D (choroby układu oddechowego).

Przedmiotowa prośba dotyczy udostępnienia zdepersonalizowanych danych klinicznych dotyczących hospitalizacji zrealizowanych w 2019 r. w polskich placówkach, w formie 10 przypadków najczęściej rozliczanych w ramach sekcji D (we wszystkich zakresach, np.: pulmonologia, choroby wewnętrzne) oraz 10 przykładów hospitalizacji, w ramach których udzielono rzadko stosowanych sposobów leczenia, a równocześnie problematycznych i niestandardowych jeśli chodzi o rozliczenie.
 
W związku z powyższym zwracamy się prośbą do Państwa, członków PTKM, o pomoc w zebraniu w/w danych z Państwa placówek. Z uwagi na konieczność udzielenia odpowiedzi do NFZ będziemy zobowiązani za odpowiedź na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 11 października br.
 
W załączeniu pismo wraz ze wzorem tabeli do przygotowania i przekazania danych do NFZ.
 
Pismo Centrali NFZ z zaproszeniem do współpracy (pdf)
Wzór tabeli do przygotowania i przekazania danych (xlsx)